Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii IV.

Krátky opis
Workshop s Tomášom Janypkom je určený pre ľudí čo sa zaujímajú o živé performatívne umenie, tvorivosť a kultiváciu vnímania Základným rysom Tomášovho prístupu je bádanie. Z toho dôvodu bude dôležitou úlohou rozvíjanie osobitého poetického prejavu každého z nás v spolupráci s ostatnými.
Fotogaléria
Názov podujatia
Architektúra tvorby – hľadanie performatívnej poetiky

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
26.09.2022 - 27.09.2022

Popis projektu

 

Workshop ponúkne každému účastníkovi možnosť prehĺbiť svoje znalosti o tancujúcom tele, o tvorivosti a nástrojoch, ktoré sa dajú použiť pri autorskej tvorbe.

Súčasť projektu  Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii IV. Aktivita Tradičné a ochotnícke divadlo    

Celkový rozsah je 10 hodín, rozdelených do dvoch dní.

Maximálny počet účastníkov je 12.

Obsah workshopu je vopred pripravený, ale zároveň otvorený zmenám na základe dynamiky skupiny a jej potrebám.


 

Tomáš Janypka (*1989) je tvorca, choreograf a performer. Vyštudoval Ateliér Fyzického Divadla na JAMU v Brne. Jeho hlavnou devízou je jemnosť, otvorenosť a schopnosť spolupráce s umelcami z rôznych oblastí. Zaoberá sa otázkami spojenými s našimi intímnymi udalosťami, percepciou tela a jeho limitov, váhou vecí na fyzickej a spirituálnej rovine. 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
28 070,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €