Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme a tvorme v knižnici

Krátky opis
Prednášajúca Júlia Marcinová približi tradičný odev, odevne normy, ktoré boli v našej krajine akceptované. Ako sa ľudia snažia o prezentáciu tradície ako dbajú na to, aby boli v kroji správne ustrojení...
Fotogaléria
Názov podujatia
Erotickosť ženského tradičného odevu

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
30.09.2022

Popis projektu

Dňa 30.09.2022 sa v Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického uskutoční prednáška pod názvom Erotickosť ženského tradičného odevu. Prednáškou nás bude sprevádzať etnologička Phdr. Júlia Marcinová. Júlia Marcinová ukončila štúdium v odbore etnológia na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre (2010), kde neskôr absolvovala aj rigorózne štúdium. Je autorkou viacerých publikácií o tradičnom odievaní (Čo vŕšok prejdeš, to iný kroj nájdeš – 2010, Z vŕšku do doliny – 2012, Tradičné odievanie v tokajskej oblasti v 1. polovici 20. storočia – 2012). Desať rokov strávila vo FS Rozsutec a je aj autorkou výročnej monografie súboru (A veru, Rozsutec, v päťdesiatom roku – 2015). Ako sama hovorí, práve tento kolektív ju roky formoval.

Názov prímateľa
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach

Celkový rozpočet:
5 550,00 €

Výška podpory:
4 900,00 €