Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2022

Krátky opis
Pozývame Vás na utorkový koncert slovenskej hudobníčky Niny Kohout, ktorá v sprievode svojho otca prinesie do KC Cooltajner prvky elektroniky, slovenského folklóru, ale aj vážnej hudby.
Fotogaléria
Názov podujatia
NINA KOHOUT // Koncert v Koridore - Cooltajneri

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
16.08.2022

Popis projektu

Nina Kohout je slovenská hudobníčka pôsobiaca aj v Anglicku, kde vyštudovala londýnsku hudobnú školu The Brit School. Vo svojej hudbe kombinuje akustické nástroje s elektronikou, starý slovenský folklór, vážnu hudbu a trip-hop. Hrou na klarinet ju sprevádza otec Peter Kohout.

Spolupracovala so skupinou FALLGRAPP na piesni GEJŠA, pravidelne koncertuje s kapelou AUTUMNIST, ktorej album FALSE BEACON bol ocenený cenou Radiohead Awards, a túto cenu Nina získala aj v roku 2020 v kategórií "Nováčik roka". Vo februári tohto roku vydala svoje debutové EP PANDEMONIUM.

Toto podujatie je podporené zo zdrojov Fondu na podporu umenia.


Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
23 800,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €