Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2022

Krátky opis
Pozývame Vás na podujatie #porcia_umenia, na ktorom sa budeme rozprávať o digitálnom umení, hernom priemysle a hernom dizajne. Po prednáške bude nasledovať party computer a software music.
Fotogaléria
Názov podujatia
#porcia_umenia + Kodiki, Samo Benko a Arrayhost

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
26.08.2022

Popis projektu

#porcia_umenia August 2022

Tento mesiac má podujatie dve časti. Prvá časť od 19:00 pozostáva z prednášky a ukážok digitálnej umelkyne Emmy Záhradníkovej. Bude rozprávať o digitálnom umení v hernom priemysle. Očakávajte uvedenie do problematiky hier, ich programovania, grafického spracovania tém a prístupov. Nie len ako súčasť herného priemyslu, ale aj súčasného digitálneho umenia. Sama je autorkou niekoľkých hier, ktoré taktiež budete môcť vidieť a možno aj skúsiť.

Pri „tvorbe na počítači“ ostaneme aj v druhej časti, ktorá začína o 22:00. Kodiki, Samo Benko a Arrayhost zahrajú časť zo svojej tvorby, ktorá vzniká prevažne v počítačových softwaroch.

Touto party, kde veríme, že si budete chcieť zatancovať ukončíme augustový program a o týždeň ukončíme celé leto intenzívnym víkendovým prgramom.


Toto podujatie je podporené zo zdrojov Fondu na podporu umenia.

Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
23 800,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €