Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2022

Krátky opis
Pozývame Vás na sólo koncert slovenskej hudobníčky Blanch v Kultúrnom centre Cooltajner, ktorý sa bude konať dňa 14. septembra o 20:00.
Fotogaléria
Názov podujatia
Blanch - Solo koncert v KC Colltajner

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
14.09.2022

Popis projektu
Blanch (sólo) je projekt hudobníčky a skladateľky Biancy Mackovej, ktorým prezentuje svoje autorské skladby sama, komorne, len v sprievode gitary. Jej tvorba sa nesie v tónoch melancholického indie folku a soulu, ktoré o to viac vyniknú v tomto sólovom prevedení.
Bianca je zakladateľkou hudobného projektu Blanch, ktorý vystupuje aj ako 4-členná kapela, ktorá rozširuje zvuk projektu o prvky indie rocku a alt-popu. Na slovenskej scéne sa presadila skladbou Over Hills, ktorá bola nominovaná v rámci cien Radio_Head Awards 2018, z ktorých si napokon odniesla cenu Nadácie Advance Investments.
Debutový album Delusion vydala v roku 2019 pod vydavateľstvom Slnko Records a na konci roku 2022 vyšiel druhý štúdiový album VERACITY. Okrem tohto projektu vznikol projekt Noxori (Blanch, Duch), s ktorým vydali debutový album v roku 2021 Indigo Waters.

Toto podujatie je podporené zo zdrojov Fondu na podporu umenia.
Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
23 800,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €