Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Idú hrať - postupová súťaž a prehliadka choreografií folklórnych súborov Nitrianskeho kraja

Krátky opis
Idú hrať / krajské kolo/Nitriansky kraj/ 27.ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky folklórnych súborov a tanečných zoskupeni Jazykom tanca
Fotogaléria
Názov podujatia
Idú hrať

Miesto konania / kraj
Nová Ves nad Žitavou / Nitra

Termín konania
01.10.2022

Popis projektu

Idú hrať  je krajské kolo  27.ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky folklórnych súborov a tanečných zoskupení Nitrianskeho kraja. Vyhlasovateľom súťaže Jazykom tanca je Národné osvetové centrum v Bratislave. Organizátorom krajského kola je Krajské osvetové stredisko  v Nitre v spolupráci s obcou Nová Ves nad Žitavou. Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Podujatie sa bude konať v sobotu 1.10.2022 v Kultúrnom dome v Novej Vsi nad Žitavou. Bude pozostávať z technicko- akustických skúšok, samotnej súťaže folklórnych súborov v dvoch kategóriách A a B., rozborového seminára a Tanečného domu, ktorého sa môžu zúčastniť všetci súťažiaci a návštevníci podujatia. Okrem toho si budú môcť všetci prezrieť aj jedinečnú zbierku tradičných predmetov, remeselných pomôcok používaných v obci, krojov a krojových súčastí . Na záver podujatia bude slávnostné vyhodnotenie súťaže porotou a určenie postupov na celoštátne kolo.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
4 900,00 €

Výška podpory:
4 200,00 €