Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

1+1

Krátky opis
Jesenná séria podujatí z cyklu besied 1+1 odštartuje vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach vo štvrtok 29. septembra o 17:00 na Hviezdoslavovej ul. 5. Pozvanie do knižnice prijali ultrabežkyňa Júlia Batmendijnová, autorka knihy O čom sníva raketový pes? a Vojtech Špišák, organizátor horského ultramaratónu Východniarska stovka.
Fotogaléria
Názov podujatia
1+1= Júlia Batmendijnová a Vojtech Špišák

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
29.09.2022

Popis projektu

Jesenná séria podujatí z cyklu besied 1+1 odštartuje vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach vo štvrtok 29. septembra o 17:00 na Hviezdoslavovej ul. 5. Pozvanie do knižnice prijali ultrabežkyňa Júlia Batmendijnová, autorka knihy O čom sníva raketový pes? a Vojtech Špišák, organizátor horského ultramaratónu Východniarska stovka. S našimi hosťami sa budeme rozprávať o tom, ako sa dá prejsť trasa Cesty hrdinov SNP za 12 dní, o ultramaratónoch, prepájaní športových a charitatívnych aktivít a mnohých ďalších zaujímavých témach. Večerom bude hudobne sprevádzať Monika Jeňová.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Júlia Batmendijnová je tlmočníčka, prekladateľka a lektorka. Vo voľnom čase sa venuje ultrabehu, o ktorom aj píše v blogu „Denník diaľkoplazky”. Pre weby Slovak Ultra Trail a Hiking.sk publikuje rozhovory s bežcami. Pred pandémiou úspešne zorganizovala dva ročníky bežeckých pretekov Severný živloplaz. V roku 2019 ako prvá žena absolvovala Cestu hrdinov SNP bežeckým spôsobom. S časom 11 dní, 17 hodín a 52 minút stanovila dovtedy najrýchlejší známy ženský čas prechodu červenej magistrály. O svojom počine napísala knihu „O čom sníva raketový pes?”.

Vojtech Špišák, pre bývalých, súčasných a aj budúcich kamarátov známejší ako Belo, organizátor horského ultramaratónu Východniarska stovka, člen občianskeho združenia Slovak Ultra Trail, niekoľkokrát absolvoval cestu Košice – Praha (behom, na bicykli, na kolobežke), vždy s charitatívnym zámerom. Milovník hôr, zvierat a outdoorových športov.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
3 390,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €