Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Deti, hurá do knižnice

Krátky opis
Prostredníctvom storytellingu so spisovateľkou a šéfredaktorkou Lenkou Šinogvskou sa deti dostanú do rôznych kútov Slovenska a spoznajú ich prírodné i kultúrno-historické osobitosti. Nerozlučným spoločníkom na cestách bude kocúr Felix, ktorý detského čitateľa verne sprevádza na všetkých týchto objavných cestách. Zároveň deti hravým spôsobom spoznajú zvieratá, rastliny, stavby, odievanie i spôsob života našich predkov vo vybraných regiónoch.
Fotogaléria
Názov podujatia
Po stopách kocúra Felixa s autorkou Lenkou Šingovskou

Miesto konania / kraj
Bardejov / Bardejov

Termín konania
27.09.2022

Popis projektu

Zámerom projektu Deti, hurá do knižnice je rozvíjať výchovno-vzdelávacie, kultúrno-spoločenské a komunitné aktivity prostredníctvom série rôznorodých, inšpiratívnych a zážitkových workshopov zameraných na predčitateľskú gramotnosť s uplatňovaním Montessori metódy, propagáciu čítania a lásky ku knihám, ilustrátorské umenie a kreativitu. Cieľovou skupinou sú deti predškolského veku s rodičmi, žiaci ZŠ a žiaci s mentálnym zdravotným znevýhodnením.

Názov prímateľa
Okresná knižnica Dávida Gutgesela

Celkový rozpočet:
1 781,00 €

Výška podpory:
1 600,00 €