Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

"Hráme sa, vzdelávame a tvoríme v múzeu"

Krátky opis
Zemplínske múzeum v Michalovciach v spolupráci s občianskym združením Milites Castri pripravuje podujatie Stredovek v múzeu. V nedeľu, 18. septembra 2022 v čase od 14. do 18. hod. budú pri tejto príležitosti sprístupnené priestory múzejnej pivnice, do ktorých sa návštevníci počas bežných prehliadok nedostanú. „Múzejníci obohatili expozíciu o inštaláciu dobovej kuchyne, figuríny v historických kostýmoch zas prezentujú prípravu stredovekých pokrmov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Stredovek v múzeu

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
18.09.2022 - 30.10.2022

Popis projektu

Nadšenci zo združenia Militis Castri z Michaloviec si pre návštevníkov podujatia pripravili prednášku, v ktorej predstavia dobové zbrane a priblížia súčasníkom neľahký život stredovekého človeka. Pre detských návštevníkov sú pripravené pestré aktivity ako napríklad skladanie erbu rytiera Alberta, kreatívny kútik, alebo drevené meče, ktoré malých nezbedníkov na chvíľu premenia na chrabrých stredovekých rytierov.

Názov prímateľa
Zemplínske múzeum v Michalovciach

Celkový rozpočet:
7 800,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €