Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prešov číta rád

Krátky opis
17. ročník literárneho festivalu Prešov číta rád je prezentácia kvalitnej literatúry a jej tvorcov medzi študentmi gymnázií a stredných škôl a širokou čitateľskou verejnosťou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Prešov číta rád

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
21.09.2022 - 23.09.2022

Popis projektu

Festival už tradične slúži na podporu a propagáciu čítania a motivuje používateľov k čítaniu súčasnej literatúry. Sprostredkúva osobné stretnutia autorov, publicistov a ilustrátorov priamo so študentmi na školách, alebo v knižnici. Cieľom festivalu je nielen zvýšiť záujem verejnosti o čítanie, ale ukázať aj zmysel a význam literatúry pre hlbšie vnímanie a spoznávanie sveta aj samých seba. Súčasťou festivalu sú, okrem besied na školách, tri besedy pre verejnosť 21. 9. o 17:30 hod. Publicistický večer, 22.9. o 18:00 hod. Literárna talkshow a 23.9. o 18:00 Fantastique PO.

Názov prímateľa
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove

Celkový rozpočet:
5 600,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €