Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DVA KRÁT POČUŤ (2 x CD Mp3 )

Krátky opis
DLHO OČAKÁVANÉ AUDIOKNIHY
Fotogaléria
Názov podujatia
KRST 2 AUDIOKNÍH

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
04.10.2022

Popis projektu
DIVADLO GASPAREGO v spolupráci s KC DIERA DO SVETA
pripravilo dve audio-knihy pre celú rodinu a milovníkov audio-zážitkov.

Pôvodná rozhlasová hra pre dvoch hercov a takmer 20 postáv, pokračovanie prvého dielu vydaného v roku 2020.

Ján Mikuš / FINITA LA KOMÉDIA DVA
Najzábavnejšia detektívna kancelária kocúrich bratov McUšákovcov znovu ožíva vo svojom druhom pokračovaní. Prvé CéDé vzniklo v tom bájnom a strastiplnom lockdowne a prinieslo radosť malých i zúrivosť dospelých. Tentokrát naši hrdinovia Džany a Standy musia vyriešiť záhadu ukradnutého pohára Šampionátu Smiechu ktorý sa koná v LM city! Môžete sa tešiť na nečakané zvraty a únosy, podvody i zastrašovanie, tak ako sa to na naše mafiánske LM city patrí. Ani jedno oko nezostane suché, na scénu vašich uší prichádzajú nové bláznivé postavy, ktorých zhruba dvadsať stvárnili vaši milovaní herci a super chlapíci z kategórie „nič moc”! Bude to jazda ako na natrhnutom retiazkovom kolotoči! Držte si klobúky!
1CD, formát mp3/celková dĺžka 2:40 hodiny
Text copyright Ján Mikuš, 2022/ Hrajú Stanislav Štofčík a Ján Mikuš/ Záznam, strih a mix Marián Petráš/ Obálka a réžia Ján Mikuš/ Grafika Ján Humaj/ Vydalo KC Diera do sveta o.z. v spolupráci s Gasparegom ako svoju tretiu audioknihu v roku 2022/ Realizáciu tohto projektu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je zároveň hlavný partner projektu

Legenda Poľskej literatúry pre deti a mládež

Jan Brzechwa / CESTY PÁNA MACHUĽU
Cesty pána Machuľu sú výpravným a zábavným dobrodružstvom po bájnych krajoch s cieľom nájsť čierny atrament. Nemožnosť viesť záznamy najväčšmi trápi obyvateľov krajiny, kde príbehy prestupujú všetky oblasti života, krajiny s názvom Bajkária. Vladárovi tejto ríše plnej rozprávačov, bájkarov a fantastov pán Machuľa, svetoznámy učenec, slávnostne prisahá, že nájde čierny atrament a tak zachráni bajkárske rozprávky pred osudom zabudnutia. Putovanie po moriach, i morskom dne, po ostrove ovládanom vynálezcami, ktorí vymenili dobrotu a prostý ľudský súcit za vedecký pokrok a technologické zázraky, končí nečakaným rozuzlením. Príbehu nechýba zmysel pre miestami až absurdný humor a plno bláznivých postáv. Pozývame Vás na dlhú a košatú cestu svetom fantázie.
Legendárny klasik detskej poľskej literatúry, básnik a spisovateľ Jan Brzechwa a jeho príbeh o pánu Machuľovi bol aj u nás populárnym titulom a to vďaka slovenským prekladom z roku 1978. Jeho príbeh plný fantasmagorických kľučiek a rozvitého opisu dnes už nevídanej literárnej fantázie sa dočkal aj filmového spracovania.
Vydávame pozabudnuté klasiky detskej literatúry aby ste o ne zavadili svojim uchom!
Pre poslucháčky a poslucháčov od 6 rokov!
Pre uši od 6 rokov!
1CD, formát Mp3 / Celkový dĺžka 3 hod. a 7 min. / interpret Ján Mikuš / z poľského originálu Pan Kleks: Podróze, Warszawa 1961 preložil Jozef Marušiak / záznam a réžia Ján Mikuš / finálny mix Marián Petráš / obálka Eva Dudzíková / vydalo o.z. Diera do sveta v spolupráci s Divadlom Gasparego, ako svoju druhú audioknihu v roku 2022
Názov prímateľa
Divadlo Gasparego

Celkový rozpočet:
5 750,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €