Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Keď sa začítame 4

Krátky opis
Bitka pri Humennom - prezentácia odbornej publikácie spojená s prednáškou
Fotogaléria
Názov podujatia
Bitka pri Humennom

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
29.09.2022

Popis projektu

V novembri 1619, počas prvého obdobia tridsaťročnej vojny medzi sedmohradskou armádou a spojenými maďarskými a poľskými silami Lisowczycy, sa neďaleko Humenného odohrala udalosť dnes nazývaná "Bitka pri Humennom".
OZ Ontis, ktoré sa venuje histórii regiónu, pripravilo okrem rekonštrukcie bitky počas letných mesiacov aj odbornú publikáciu na danú tému. Na stretnutí v knižnici pôjde o prezentáciu publikácie spojenú s prednáškou, v rámci ktorej budú účastníci oboznámení so zabudnutými historickými faktami.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Vihorlatská knižnica v Humennom

Celkový rozpočet:
5 200,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €