Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ASSITEJ Artistic Gathering 2022

Krátky opis
ASSITEJ Artistic Gathering 2022 a Bibu Bienále sa konalo 17. – 22. mája 2022 vo švédskom Helsingborgu za koordinácie Bibu a ASSITEJ Sweden. Podujatia sa zúčastnila aj slovenská divadelná umelkyňa Monika Necpálová, ktorá sa zameriava na divadlo pre detského diváka. Medzinárodnú mobilitu umelkyne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia
Fotogaléria
Názov podujatia
ASSITEJ Artistic Gathering 2022_report

Miesto konania
Švédsko

Termín konania
17.05.2022 - 22.05.2022

Popis projektu

Odborný text, pod ktorý sa podpisuje účastníčka medzinárodnej mobility Monika Necpálová, prináša poznatky o súčasnej divadelnej produkcii pre deti i mládež. Orientuje sa aj na otázku inklúzie v performatívnych umeniach. Približuje možnosti tanca, svetelného dizajnu a technológií v divadle.

Text vznikol ako jeden z výstupov mobility na ASSITEJ Artistic Gathering vo Švédsku 2022. Mobilitu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. 

Text je možné prečítať aj na:  Assitej" target="_blank">https://thaliateatro.sk/assitej-artistic-gathering-2022-a-festival-bibu/">Assitej Artistic Gathering 2022 a Festival BIBU – Thalia Teatro

Názov prímateľa
Monika Necpálová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 750,00 €