Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pepína z Longitálu

Krátky opis
V knihe Pepína z Longitálu, bude na tiráži uvedené logo Fondu na podporu umenia spolu s vyhlásením, že knihu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
kniha Pepína z Longitálu

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.09.2018 - 28.02.2019

Popis projektu

Vo svojej druhej autorskej knihe sa Petra Hilbert vráti do detstva. Kniha je rozprávaním o dievčatku, žijúcom v dome na kopci, neďaleko jedného veľkomesta. Otec spisovateľ a mama novinárka majú stále veľa práce a nikdy nie sú doma. Pepínin svet preto tvorí kamenný dom, divotvorná záhrada rastúca na jeho streche a podivuhodný susedia. Jej snovému pohľadu na svet, kontruje rozprávanie babky Katinky, ktorej drsno-vtipné príhody prenesú malého čitateľa do doby, kedy sa žilo úplne inak. Treťou líniou, je rozprávanie Pepínineho otca, Ferdinanda Mráčika, ktorý sa práve vrátil z výpravy po Afrike a na pobyt doma si akosi nevie zvyknúť. . Knižka je akýsi spisovateľský denník malého dievčatka, žijúceho vo svojom čarovnom detskom svete, na aký už mnohí z nás dávno zabudli.

Názov prímateľa
Vydavateľstvo SLOVART, spol. s.r.o.

Celkový rozpočet:
9 300,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €