Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Návraty ku koreňom, 2. ročník

Krátky opis
Na piatom stretnutí sa oboznámime s výšivkami, ktoré sú typické pre náš región a v praktickej časti budeme vyšívať výšivka technikou krížika. Lektorkou bude Miroslava Szantoová z Rimavskej Soboty, ktorá sa venuje vyšívaniu krojov a krojových častí pre miestne folklórne súbory už od študentských čias.
Fotogaléria
Názov podujatia
Typická regionálna ručná výšivka s gemerským motívom

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
10.09.2022

Popis projektu

Témou piatej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude Typická regionálna ručná výšivka s gemerským motívom. Na stretnutí, v sobotu 10.9. v čase 9.00 – 12.00 hod. v priestoroch ŽIŤ v Dome kultúry (vchod od fontány),  sa oboznámime s výšivkami, ktoré sú typické pre náš región a v praktickej časti budeme vyšívať výšivka technikou krížika.  Lektorkou bude Miroslava Szantoová z Rimavskej Soboty, ktorá sa venuje vyšívaniu krojov a krojových častí pre miestne folklórne súbory už od študentských čias.

Poplatok 5 € zaplatíte priamo na mieste. Materiál a malé občerstvenie je v cene. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Na tvorivú dielňu je potrebné vopred sa nahlásiť, nakoľko počet účastníkov je limitovaný. Materiál a malé občerstvenie je v cene. Priamo na mieste získate návod s postupom a odkazmi na dôležité stránky. Kontakt: 0908 805076, ozoxymoron@post.sk.

 

Názov prímateľa
Občianske združenie OXYMORON

Celkový rozpočet:
4 350,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €