Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Veža zo slonovej kosti

Krátky opis
VEŽA ZO SLONOVEJ KOSTI v postave hlavného hrdinu Jána Belana zrkadľuje ostatných päť desaťročí a uprostred nich málo známu a ešte menej prehodnotenú špecifickú skúsenosť života cirkvi a spoločnosti na Slovensku. Deju dáva život plastický opis udalostí a hĺbku zas citlivé sondy do prežívania hlavného hrdinu i jemu blízkych ľudí. Je to svedectvo doby, absurdity násilnej totality i úskalia jej radikálneho odmietania.
Fotogaléria
Názov podujatia
beseda v Panta Rhei

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
03.05.2022

Popis projektu

VEŽA ZO SLONOVEJ KOSTI je v krátkom slede druhý román autora čitateľsky veľmi úspešnej Archy zmluvy (TRIO Publishing, 2021). Marián Gavenda, sám autor i odborník na cirkevné dejiny, videl v postave hlavného hrdinu Jána Belana, ako sa zrkadľuje ostatných päť desaťročí a uprostred nich málo známa a ešte menej prehodnotená špecifická skúsenosť života cirkvi a spoločnosti na Slovensku. Deju dáva život plastický opis udalostí a hĺbku zas citlivé sondy do prežívania hlavného hrdinu i jemu blízkych ľudí. Román ponúka čitateľovi svedectvo doby, absurdity násilnej totality i úskalia jej radikálneho odmietania. Vnímavého percipienta pohladia i obohatia citlivé pohľady do vnútorného prežívania románových postáv, ich zápas o pravú slobodu či vysporadúvanie sa s krízou stredného veku. Nečakané a dobrom prežiarené rozuzlenie prichádza až na posledných stranách a pochopí ho len ten, kto si prečítal všetky predchádzajúce. Po dlhšom čase som si opäť musel stanoviť,  koľko strán si denne dovolím prečítať, aby som túto mnohovrstevnú, pútavú knihu nezhltol jedným dychom. Verím, že to bude skúsenosť väčšiny čitateľov.

                                                                                                          

Názov prímateľa
TRIO PUBLISHING, s. r. o.

Celkový rozpočet:
6 296,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €