Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2022

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Autorské čítanie na Hideparku

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
27.08.2022

Popis projektu
Posledná čítačka sezóny!
Pavel Zajíc - Filip Klega - Vlado Šimek - Vlado Ganaj
Program sme žiaľ museli prekopať. Pre chorobu sa v Nitre nepredstaví Pavel Novotný, pre pracovné povinnosti zasa Ivona Pekárková.
Miesto nich sa predstaví Filip Klega. Filip je člen kapely Vítrholc. Aktuálne chystá svoju debutovú knižku Andrstán, ktorá vyjde v edícii MLAT vo vydavateľstva Větrné mlýny.
Okrem neho vystúpi aj Pavel Zajíc (CZ), autor zbierky Peníze. Slovensko budú reprezentovať výtvarník z východu žijúci v Nitre, Vlado Ganaj. Bez nároku na honorár vystúpi manžel Ivony Pekárkovej
~ sobota 27. 8. o 20:00
~ vstup dobrovoľný príspevok
Z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia. Hlavný mediálny partner Rádio FM.
Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
29 830,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €