Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Palárik

Krátky opis
Kysucké múzeum organizuje v dňoch 13. a 14. septembra 2022 vedeckú konferenciu Palárik, ktorá sa uskutoční v sídelnej budove Kysuckého múzea na Moyzesovej ulici 50. Konferenciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
vedecká konferencia

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
13.09.2022 - 14.09.2022

Popis projektu

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje vedeckú konferenciu Palárik, ktorá sa uskutoční v dňoch 13. a 14. septembra 2022 v sídelnej budove Kysuckého múzea na Moyzesovej ulici 50. Zámerom tohto odborného podujatia je prezentovať najnovšie výsledky bádateľov, ktorí sa venujú osobnosti a dielu významného rakovského rodáka, katolíckeho kňaza, publicistu a dramatika Jána Palárika. Nebudú chýbať referáty reflektujúce historickú pamäť na tohto významného slovenského dejateľa, ktorý je najmä vďaka svojim divadelným hrám stále "živým". Konferencia sa pokúsi zachytiť viacrozmernú osobnosť kňaza, ktorý vynikal demokratizačným myslením a ekumenizmom, z viacerých uhlov pohľadu. Výsledky vedeckej konferencie, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, budú publikované v pripravovanej kolektívnej monografii. 

Názov prímateľa
Kysucké múzeum

Celkový rozpočet:
3 315,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €