Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárna čitáreň

Krátky opis
Poézia, ako umelecký prejav písaný veršom na voľné chvíle. V rámci podujatia chceme poukázať na to, aké je dôležité pristupovať k textu s citovým nasadením. Sústredíme sa na texty Milana Rúfusa. Nový interpretačný rozmer ponúkne širokej verejnosti Michal Novodomský.
Fotogaléria
Názov podujatia
"Báseň nie je v slovách, báseň je skrze slová."

Miesto konania / kraj
Bardejov / Bardejov

Termín konania
08.09.2022

Popis projektu

Cieľom projektu Literárna  čitáreň je zamerať sa na súčasných slovenských autorov  a osobnosti v  kultúrnej oblasti prostredníctvom osobného stretnutia  a  prezentovať čitateľskej verejnosti nielen knižnú tvorbu, ale aj  prednes poézie a prózy, a tým spoznávať silu veršovaného slova ako umelecký prejav písaný veršom na voľné chvíle.

Názov prímateľa
Okresná knižnica Dávida Gutgesela

Celkový rozpočet:
1 779,00 €

Výška podpory:
1 600,00 €