Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

V. Frolová notečka

Krátky opis
Folklórne podujatie Frolová notečka vzniklo na počesť závodského rodáka, muzikanta a zberateľa piesní Floriána Benkoviča. Od roku 2018 ho organizuje OZ Záhorácky folklór v spolupráci s miestnou folklórnou skupinou Lanšper. Poslaním podujatia je aj zvyšovanie povedomia o záhoráckej ľudovej piesni a prezentácia kvalitného folklórneho programu. Na podujatí účinkovali telesá zvučných mien z blízkeho aj vzdialeného okolia a program sleduje každoročne 150-200 návštevníkov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Iv. Frolová notečka

Miesto konania / kraj
Závod / Malacky

Termín konania
01.02.2022 - 31.10.2022

Popis projektu

IV. Frolová notečka bola ďalším úspešným ročníkom folklórneho podujatia venovanému rodákovi Floriánovi Benkovičovi. Súčasťou programu bolo uvedenie do života knihy - spevníka s piesňami, ktoré zozbieral. FPU bolo na podujatí propagované na webovej stránke organizátorov aj podujatia, ako aj na všetkých tlačených materiáloch - plagáty, vstupenky. Tabuľka FPU bola umiestnená v priestoroch podujatia.

Názov prímateľa
Záhorácky folklór OZ

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €