Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z lásky k tradíciám

Krátky opis
Tanečný dom bude zameraný na zemplínske tance a piesne. Lektormi budú Vladimír Michalko, Dominika Novotná a Peter Vajda. Hudobný doprovod ĽH Čerhovčan. Hlavným cieľom Vranovských tanečných domov je prispievať k uchovávaniu, rozvíjaniu a sprístupneniu prejavov tradičnej tanečnej kultúry Slovenska tou najprístupnejšou formou - vlastným zážitkom - skúsenosťou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tanečný dom

Miesto konania / kraj
Hanušovce nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
27.08.2022

Popis projektu

Vranovské tanečné domy organizujme už od roku 2017. Pod vedením profesionálnych tanečných pedagógov sa tešia veľkej obľube u všetkých vekových kategórií. Ponúkajú zážitok z priameho poznania tanečného materiálu prostredníctvom reálneho interaktívneho prístupu. Pripravujeme 3 tanečné domy. Prvý z nich bude prípravou na Šaffovu ostrohu kde sa účastníci naučia interpretovať tanec podľa nositeľov ľudových tradícií podľa propozícii súťaže , v druhom sa zameriame na tance rómskej národnostnej menšiny a tretí pripravujeme v závere letnej sezóny venovaný regionálnej tanečnej osobnosti. Hlavným cieľom Vranovských tanečných domov je prispievať k uchovávaniu, rozvíjaniu a sprístupneniu prejavov tradičnej tanečnej kultúry Slovenska tou najprístupnejšou formou - vlastným zážitkom - skúsenosťou.

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
5 000,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €