Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Komorné koncerty v slovenských mestách

Krátky opis
Chcete zažiť filmové premietanie ako z roku 1917? Nemá groteska so živým sprievodom saxofónového kvarteta Pressburg Saxophone Quartet Vás prenesú o 100 rokov v čase. Premietanie sa uskutoční na pešej zóne v Nitre (pred TIC – turistické informačné centrum). Hudobný večer bude doplnený zaujímavým repertoárom saxofónového kvarteta z oblasti klasickej hudby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Cinekoncert - Nitrianske kultúrne leto

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
17.08.2022

Popis projektu

Chcete zažiť filmové premietanie ako z roku 1917? Nemá groteska so živým sprievodom saxofónového kvarteta Pressburg Saxophone Quartet Vás prenesú o 100 rokov v čase.
Premietanie sa uskutoční na pešej zóne v Nitre (pred TIC – turistické informačné centrum).
Hudobný večer bude doplnený zaujímavým repertoárom saxofónového kvarteta z oblasti klasickej hudby.


PROGRAM:

Faustin Jeanjean / Maurice Jeanjean - Saxofónové kvarteto
Ilja Zeljenka - Musica Slovaca (úpr. L. Fančovič)
Gabriel Pierné - Introduction et variation sur une ronde populaire
Heiner Wiberny - Ulla in Africa
THE PAWNSHOP - nemý film so živým sprievodom saxofónového kvarteta


PRESSBURG SAXOPHONE QUARTET vzniklo v roku 2014 a venuje sa interpretácii rôznych hudobných žánrov od klasickej hudby, cez ragtime až po hot-jazz 20. rokov minulého storočia. Účinkovali na viac než 100 koncertoch a významných festivaloch v strednej Európe a na svojom konte majú aj úspešné turné v Indii (2015) a v Číne (2017).

Vstup voľný.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
22 416,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €