Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ATELIER XIII - program na rok 2022

Krátky opis
V piatok 2. 9. 2022 od 19:00 do 21:00 vás radi privítame na otvorení výstavy diel Samuela Velebného s názvom Flashing Meadows, so živým vystúpením DJ-ky Teddyfromthebox.
Fotogaléria
Názov podujatia
Samuel Velebný ★ Flashing Meadows

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.09.2022 - 30.09.2022

Popis projektu

EXHIBITOR ~ Samuel Velebný
EXHIBITION ~ Flashing Meadows
MUSIC FOR THE EXHIBITION ~ Teddyfromthebox

Od 2. septembra do 30. septembra 2022 v ATELIERi XIII

Samuel Velebný je výtvarný umelec, kurátor a teoretik. Zdroje jeho práce tvorí širšia škála (sub)kultúr a umeleckých foriem, od insitného umenia futbalových štadiónov, cez muraly, grafiky a digitálne animácie, po videoeseje, texty a kurátorské projekty. Formálne Samuel pracuje na báze nájdeného objektu, ktorý redizajnuje a rekontextualizuje za použitia ďalších materiálov, pôvodom alebo poetikou vychádzajúcich zo zvolenej témy. Ako kurátor, dramaturg a grafik spolupracuje s košickými galériami VUNU a Galériou Tabačka. V roku 2022 uviedol svoju prvú sólo výstavu vo VUNU, taktiež absolvoval literárnu rezidenciu Vyšehradského fondu v Krakowe a pripravuje sa na umeleckú rezidenciu SKUSY Air v Aténach. Od roku 2021 je denným doktorandom na Fakulte umení TUKE.

Názov prímateľa
DASH MEDIA, s.r.o.

Celkový rozpočet:
19 059,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €