Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SOBOTSKÝ JAZZTIVAL - 5. ročník

Krátky opis
V piatok, 22. 7. o 20.00 nás poteší svojim koncertom nestor slovenského jazzu Peter Lipa s kapelou. Na koncerte v rámci SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU zaznejú aj skladby z najnovšieho projektu Večerný hosť, ktoré predstavujú zhudobnené básne M. Rúfusa.
Fotogaléria
Názov podujatia
PETER LIPA & BAND

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
22.07.2022

Popis projektu

V piatok, 22. 7. o 20.00 nás poteší svojim koncertom nestor slovenského jazzu Peter Lipa s kapelou.  Na koncerte v rámci SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU zaznejú aj skladby z najnovšieho projektu Večerný hosť, ktoré predstavujú zhudobnené básne M. Rúfusa.  Kapela v tradičnom zložení: Peter Lipa / spev, Peter Lipa ml. / keyboard, Michal Šimko / basgitara, Radovan Tariška / altosax a Miroslav Fedor / bicie, vystúpi v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupné:5€, predaj vstupeniek v TIC, na kulturars.sk a priamo na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Hudba Petra Lipu vychádza zo spojenia jazzu a bluesu. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu.

Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Celkový rozpočet:
2 800,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €