Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

litera fest

Krátky opis
Multižánrový festival desiatky najlepších slovenských kníh spojený s aktuálnym ročníkom literárnej ceny Anasoft litera.
Fotogaléria
Názov podujatia
litera fest

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
23.04.2018 - 28.04.2018

Popis projektu

Od pondelka 23. apríla do soboty 28. apríla litera fest prináša desiatky autorských čítaní tých najlepších slovenských spisovateľov, ktorých knihy sú nominované na literárnu cenu Anasoft litera. Čítania a diskusie sú sprevádzané koncertmi, tanečným divadlom, diskusiami, prezentáciami. 

Pondelok litera fest v Café Berlinka SNG otvoria Dušan Vicen a Daniel Majling s koncertom kvarteta Sisa Feher & Fehero Rocher.

Utorok bude v Satori Stage digitálny. Na litera feste sa s Petrom Macsovszkym do Austrálie spoja skypom a následne študenti z ateliéru Typolab odprezentujú 11 redizajnovaných kníh z minulého ročníka ceny Anasoft litera. Na to, ako doslova vyzerá aktuálna desiatka sa pozrú dizajnéri Boris Meluš, Michaela Chmelíčková a Adam Berka vo videodiskusii.

Streda v Novej Cvernovke privíta Etelu Farkašovú a Janu Micenkovú. Novinári budú viesť diskusiu o tom, ako vyzerá literatúra v médiách. Večerný koncert vráti na scénu legendárnu českú kapelu minus123minut a objav roka 2017 Ninu Rosu.

Štvrtok sa v Martinuse na Obchodnej predstaví Pavel Vilikovský a v Artfore na Kozej Alexandra Salmela.

Piatok bude čierny, lebo v A4 – priestor súčasnej kultúry bude Richard Pupala prezentovať svoju najvšiu knihu Čierny zošit s performance kapely Pohrebná Služba. Vrcholom programu bude bratislavská premiéra tanečnej inscenácie GHOST/PRÍZRAK Divadla Štúdia tanca z Banskej Bystrice.

Sobota sa v rámci litera festu presunie najprv do Kultúrneho centra Modra, kde sa predstaví Vanda Rozenbergová a porotkyňa Miroslava Vallová doprevádzané koncertom Zuzany Mikulcovej. V bratislavskom Pistoriho paláci čítanie a rozhovor s Máriou Modrovich doplní vystúpenie Kuba Ursinyho, kým z Modry nedocestuje aj Vanda Rozenbergová.

Názov prímateľa
ars_litera

Celkový rozpočet:
35 000,00 €

Výška podpory:
26 000,00 €