Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Alois Mikulka: STROSKOTANEC Z TRITONU

Krátky opis
Príbehy vesmírneho stroskotanca z planéty Triton. Mladík Hermés, ktorý sa nešťastnou náhodou ocitne na našej Zemi sa snaží naprávať bezprávie a pomáhať všetkým núdznym. Využíva pritom svoju obrovskú silu, dôvtip a cit pre spravodlivosť.
Fotogaléria
Názov podujatia
STROSKOTANEC Z TRITONU

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.05.2018 - 28.09.2018

Popis projektu
Ide o prvé vydanie publikácie (nevyšla ani česky). Slávny brnenský maliar a autor detských kníh Alois Mikulka knihu napísal priamo pre naše vydavateľstvo. V spolupráci s autorom ju prekladá spisovateľ Lukáš Luk, ktorého vlastná tvorba je podobná láskavým humorom, rovnako ako Mikulkova. Na naše požiadanie je kniha bohato a farebne ilustrovaná s typickým Mikulkovským štýlom, ktorý ja taký blízky detskému čitateľovi.

Publikácia "STROSKOTANEC Z TRITONU" je určená deťom od 8 rokov až do 100 rokov. Čítanie tejto knihy je obrovská zábava s "malým českým supermanom" Hermésom... 

Kniha vyjde v edícii pre deti Proles.

Recenzie a anotácie v tlačových médiách: Pravda, SME, Denník N, Knižná revue, ale najmä v detských časopisoch, kde knihu dáme aj ako cenu do súťaží. Čítať z nej bude v rozhlase Dado Nagy a bude zároveň cenou v súťaži v rozhlase.Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
7 755,00 €

Výška podpory:
2 700,00 €