Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

To Fix The Engine ( povodny prac. nazov - Inverted Piano )

Krátky opis
Hudobný projekt je výsledkom výskumu interakcie akustického nástroja s live elektronikou. Výstup projektu je work in progress dielo v podobe jedného kusu pre klavír a elektroniku. Pre projekt autor vyvtoril softvér, v ktorom pomocou livecoding techník pracuje naživo a na predstavení použije dva rovnocenné nástroje - klavír a počítač. Stroj vs Nástroj. A práve tento vzťah autor rozhodol skúmať na platforme hudobného diela.
Fotogaléria
Názov podujatia
To Fix The Engine

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.09.2017 - 02.02.2018

Popis projektu

To Fix the Engine: pre klavír a live elektroniku (work in progress​)

Autorský projekt Fera Királya, ktorý skúma interakciu akustického nástroja s “custom live” elektronikou. Projekt v podobe jednoliateho hudobného kusu, pracuje s klavírom nielen ako hlavným zdrojom zvuku, ale posúva ho aj do polohy experimentálneho ovládača. Stroj vs Nástroj. Ako vie jeden ovplyvniť druhý ? Ako vedia dnešné technológie zmeniť spôsob používania hudobného materiálu ? Chel by to Beethoven?

Fero Király si naprogramoval nástroj, v ktorom počas predstavenia pracuje formou livecoding a pracuje tak naraz s nástrojom (klavír) a strojom (počítač).

Experiment, ktorý posúva hranice bežných možností klavirnej techniky.

http://www.ferokiraly.com/to-fix-the-engine/


Názov prímateľa
František Király

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 649,00 €