Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Workshop bábkarskej tvorivosti 2022

Krátky opis
Cyklická neformálna vzdelávacia aktivita, ktorej zámerom je oživiť tradíciu ľudového bábkarstva
Fotogaléria
Názov podujatia
Workshop bábkarskej tvorivosti 2022

Miesto konania / kraj
Kokava nad Rimavicou / Poltár

Termín konania
07.08.2022 - 14.08.2022

Popis projektu

Workshop pozostáva z teoretickej a praktickej časti, je zameraný na zvládnutie celého procesu vzniku bábkovej inscenácie od dramaturgického rozboru, režijnej koncepcie, technológie výroby bábky v amatérskych podmienkach, osvojenie si jej vodenia až po výsledné inscenačné stvárnenie zvolenej predlohy. Inovačným prvkom je zameranie na stále iný druh bábky.

Inovačným prvkom je zameranie na stále iný druh bábky a tento rok prišla inšpirácia z indonézskeho súostrovia vo forme tradičného tieňového divadla. Predlohou bude hra na základe knižnej predlohy Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ.

Predstavenie bude prezentované verejnosti v posledný večer workshopu a zhotovené bábky budú vystavené počas mesiaca október na tradičnej vernisáži LETÁV. 

Názov prímateľa
Letavy

Celkový rozpočet:
6 740,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €