Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2022

Krátky opis
Pozývame vás na koncert Chrisa Ellysa, ktorý sa uskutoční v Cooltajneri /Koridore v piatok 29.7.2022 od 20.00.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert LIVE: Chris Ellys

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
29.07.2022

Popis projektu
Pozývame vás na koncert Chrisa Ellysa, ktorý sa uskutoční v Cooltajneri /Koridore v piatok 29.7.2022 od 20.00.
Tento koncert podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom kultúrneho centra Cooltajner.
O INTERPRETOVI:
Sólo umelec radiaci sa do mladej vlny hudobnej scény na Slovensku. Prelínaním živého a chrapľavého baritónu s psychedelickým zvukom otvára tok vlastnej dimenzie.
Debutový počin Lonely Tree začal pútať vrúcnym indiefolk-popom a so skladbou ‘7 minutes’ si získal pozornosť na domácich Radio_Head Awards. Svoj debut prezentoval na zahraničnom
turné v spolupráci s promótermi z Poľska a Baltických krajín po 9 krajinách a predstavil sa na festivaloch ako GRAPE(SK), Łodź Songwriters Festival(PL), BUNDA ROKAS(LT) a iné...
V marci 2019 vydal novú nahrávku Spring Folks v spolupráci s českým producentom Martinom Havlenom a Nikom Jalauzidisom z libereckého RESOUND. Nahrávka sa inšpiruje diverzitou
spoločnosti a nespútanosťou mladej generácie, ktorá si podľa autora ľahko mýli hodnoty s vlastnými túžbami.
Hudobných hostí Thom Artway a Blanch po inštrumentálnej stránke doplnil NIKO, Silvia speaks, Tomáš Hríbik(Katarína Máliková, Jana Kirschner) a Daniel Kravec (Dynamo Team).
Spring Folks tak v roku 2019 odzneli na európskom turné od severného Tallinnu, Budapešte až po nemecký Hamburg.
S odznievajúcou vlnou pandemického ticha vychádza na svetlo sveta ulíc domoviny ako pouličný hudobník, momentálne však pracuje na svojej debutovej nahrávke.
Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
23 800,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €