Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity v Liptovskom kultúrnom stredisku

Krátky opis
Denný remeselný tábor. Praktická výuka z oblasti tradičných ľudových techník a remeselných postupov.
Fotogaléria
Názov podujatia
ŠIKOVNÍČEK - DETSKÝ REMESELNÝ TÁBOR

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
18.07.2022 - 22.07.2022

Popis projektu

Pod vedením školených lektorov počas jedného týždňa sa budú deti zaúčať do tajov rôznych remeselných techník vychádzajúcich z tradičných remeselných postupov. Deti budú rozdelené do 5 skupín, každý deň absolvujú program jednej dielne. Na záver remeselného tábora 22. 7. 2022  budú mať deti možnosť odprezentovať výsledky svojich zručností na malej remeselnej vernisáži, kde budú pozvaní aj rodinní príslušníci.


Modelovanie - tradičná dielňa, na ktorej deti vytvoria priestorové a užitkové predmety, osvoja si prácu s hlinou, spájanie jednotlivých častí, prácu s farebnými hlinkami engobami a mnohé ďalšie spôsoby práce s materiálom.
Kombinovaný šperk - základnú časť šperku tvorí tepaný medený plech, jednotlivé časti šperku budú spájané autorskou keltovanou retiazkou doplnenou o komponenty ako korálky, medené špirály, očká kože a retiazky. Vznikne tak zaujímavý náhrdelník alebo náramok.
Tlačiarenská dielňa - Rozprávkovej postavičky, návrh nakreslený tušom, nasvietime na sito a sieťotlačou natlačíme na drevené kartičky. Vznikne tak originálne pexeso, do ktorého každé dieťa prispeje svojím návrhom, osvojí si techniku tlače a vytlačí si každý svoju časť pexesa a zároveň vytvorí spoločný produkt.
Koža - spracovanie kože, výroba opasku, náramku z kože. Deti si vyskúšajú prácu s kožou, razenie, šitie a maľovanie kože.
Recy - veci - keďže otázka separovania sa týka nás všetkých, recy dielňa aj tentoraz využíva rôzne druhy už pre niekoho odpadu na vyskladanie priestorovej dekorácie, asambláže lepením, nitovaním.


Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
24 250,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €