Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Leto v trebišovskom múzeu

Krátky opis
Aktivita "Ja som malý hrnčiarik" prezentuje ukážky jedného z tradičných remesiel - hrnčiarstva, pričom si účastníci môžu vyskúšať toto remeslo a vytvoriť si vlastný výrobok.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ja som malý hrnčiarik

Miesto konania / kraj
Trebišov / Trebišov

Termín konania
24.07.2022

Popis projektu

 Aktivita "Ja som malý hrnčiarik"  prezentuje ukážky jedného z tradičných remesiel  - hrnčiarstva, pričom si účastníci môžu vyskúšať toto remeslo a vytvoriť si vlastný výrobok. Počas práce s modelovacou hrnčiarskou hmotou budú detským účastníkom zábavnou formou sprostredkované i teoretické poznatky. Na Zemplíne tradíciu tohto remesla preslávili najmä hrnčiari z Pozdišoviec. Produkty hrnčiarskej výroby boli oddávna neoddeliteľnou súčasťou každodenného života, aj keď sú v súčasnosti nahradené priemyselnou výrobou. Neustálym prezentovaním ostane hrnčiarstvo v povedomí ľudí naveky. 

Názov prímateľa
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Celkový rozpočet:
2 500,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €