Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárne potulky Hlohovcom 6. Putovanie zaujímavými miestami Hlohovca, ktoré vstúpili do básní a románov.

Krátky opis
3. zastávka potuliek bola vo farskom Kostole sv. Michala.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ako sme sa Hlohovcom po šiestykrát literárne potulovali - 3. zastávka

Miesto konania / kraj
Hlohovec / Hlohovec

Termín konania
11.06.2022

Popis projektu

Vstúpili sme do farského Kostola sv. Michala, kde sme si v podaní Františka Kadlečíka vypočuli príležitostnú báseň predstaviteľa neskoršej bernolákovskej generácie Jozefa Blásyho, ktorý bol takmer 20 rokov dekanom farnosti v Hlohovci a časť jeho príhovoru, ktorý ako slovenský kazateľ predniesol pri príležitosti vysvätenia chrámu v Ostrihome v roku 1856.

Názov prímateľa
EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC

Celkový rozpočet:
1 850,00 €

Výška podpory:
1 550,00 €