Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XI. sezóna Multimediálneho priestoru pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Umelecká rezidencia Niko Tiainen
Fotogaléria
Názov podujatia
Umelecká rezidencia s verejným výstupom-site specific inštlácia

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
02.07.2022 - 16.07.2022

Popis projektu
Pozývame na jedinečný večer pod holým nebom, na svetelnú inštaláciu Fínskeho umelca Nika Tiainena.
Niko Tiainen je fínsky multidisciplinárny umelec, ktorý sa zameriava na nové médiá a interaktívne zvukové a video inštalácie.
Vyštudoval dizajn nových médií, grafický dizajn a klasickú hudbu a komponovanie. Výsledok jeho dvojtýždňovej rezidencie v Topoľčanoch uvedieme v svetelnej inštalácií v Pavilóne N1-12 v piatok 15.7.
Pavilón N1-12 je umiestnený v našom letnom sídle na Pažitiach, pod Topoľčianskym hradom
Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
41 200,00 €

Výška podpory:
37 000,00 €