Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

JAZZDIVAS.SK - International Women´s Jazz Festival Piešťany

Krátky opis
Prvý ženský džezový festival na Slovensku. Už tretí rok privítame v Piešťanoch skvelé džezové speváčky a hudobníčky zo Slovenska aj zo zahraničia.
Fotogaléria
Názov podujatia
JAZZDIVAS.SK - International Women´s Jazz Festival Piešťany

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
19.08.2022 - 21.08.2022

Popis projektu
Hlavnou myšlienkou festivalu JAZZDIVAS.SK je predstavovať širokej verejnosti džezové speváčky a hudobníčky. Festival JAZZDIVAS.SK je prvým ženským džezovým festivalom na Slovensku. Organizátorom je Agentúra BEBOP, v spolupráci s klubom LaMusica, Rezort Piešťany a MsKS Piešťany. Hlavný mediálny partner – Rádio Piešťany. Z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia. Prvý večer sa začína na terase v  La Musica v Piešťanoch 19. 8. 2022 koncertom vokálno-inštrumentálneho  zoskupenia Paper Moon Trio, ktoré od roku 2009  pôsobilo v orchestri  Bratislava Hot Serenaders pod názvom Serenaders Sisters.  Ako samostatné Paper Moon Trio vzniklo v roku 2013 a tvoria ho  Barbora Medeková (spev, ukulele), Juliana Šeregiová (spev, husle) a Andrea Kružliaková (spev, gitara).  V repertoári majú predovšetkým džezové skladby z 20. –  40. rokov.V piatok 19. 8. 2022 sa predstaví aj speváčka Ester Wiesnerová s nemeckým klaviristom Julianom Moreenom. Ester Wiesnerová je medzinárodne aktívna hudobná skladateľka, speváčka, textárka a pedagogička.Je absolventkou spevu a jazzovej kompozície na Berklee College of Music v Bostone.Druhý festivalový deň - sobota 20.  augusta 2022 je určený pre širokú verejnosť v Hudobnom pavilóne v mestskom parku v Piešťanoch.Ako prvá sa predstaví formácia NINA ROSA z Českej republiky. Jej frontmankou je speváčka a huslistka Nina Marinová. Študovala na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. V bloku JAZZDIVAS.SK zaspievajú výnimočné slovenské džezové speváčky Adriena  Bartošová, Lucia Lužinská, La Jana  Dekánková, Silvia  Josifoska,  Mirka  Kolštrómová  . Všetky bude sprevádzať Gabo Jonáš trio. Na záver večera vystúpi kanadská speváčka so slovenskými koreňmi – Nina Michelle.  Sprevádzať ju bude skvelé slovenské džezové trio Nothing But Swing a nemecký trubkár Peter Tuscher. Nina pochádza z kanadského Vancouveru, kam sa jej rodičia presťahovali zo Slovenska. Jej otec bol džezový klavirista a trubkár, priateľ slávneho Dizzi Gillespiho, ktorý bol u nich doma častým hosťom. Swing a bebop ovplyvnili aj Ninu. Vyštudovala hudbu a spev na Capillano University vo Vancouveri a tiež na E. Carr University of Art and Designe. V súčasnosti žije v Nemecku a koncertuje po celej Európe.V nedeľu 21. augusta 2022 ukončí festival v Hudobnom pavilóne koncert Lucia Lužinská & Colorful Music.

Názov prímateľa
Agentúra BEBOP s.r.o.

Celkový rozpočet:
11 000,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €