Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Vzdelávanie v oblasti tradičnej kultúry v Liptovskom kultúrnom stredisku,
Aktivita Tradičné remeselné postupy a posuny v umení je koncipovaná ako cyklické tvorivé dielne pod vedením odborného lektora z radov profesionálnych výtvarníkov a umelcov, kde s vedomím tradičných výtvarno-technologických postupov vieme pochopiť súčasné posuny vo vytváraní nových foriem spracovania výrobných hmôt a ich aplikáciu v súčasných výtvarno-estetických trendoch a potrebách moderného človeka.
1. Drevo:
Vylievanie cínom do dreva, inkrustácia, batikovanie dreva, leptanie dreva.
Inkrustačná technika v ľudovej výrobe známa najmä vybíjaním medenými alebo mosadznými plieškami do moreného dreva s ozdobnou funkciou pri tvorbe drevených dekoratívnych predmetov.
Vylievanie cínom do dreva, kedysi uplatňované v našej ľudovej tvorbe. Kov sa vylieva do vyrezaných priehlbín drevoviny ornamentálne a rytmicky usporiadaných, s funkciou estetickou a súčasne ochrannou.
Batikovanie dreva, podobná metóda ako batikovanie textílií za pomoci rezervy.
Leptanie dreva, je morenie drevoviny kyselinami, kedy sa ryhami vyrezanými ohraničia miesta, s ornamentálnymi prvkami, kde sa následne nanáša kyselina štetcom, alebo drievkom. Používaná technika na zdobenie fujár... s posunom do súčasných výtvarno-estetických, či úžitkových foriem.
2. Vlna:
Tvorba tapisérií.
Výtvarné techniky spracovania vlny mokrým plstením v tvorbe nástenných obrazov, tapisérií, priestorových objektov v posunoch aplikovania iných alternatívnych materiálov.
3. Hlina:
Tvorba keramiky - hlinený objekt - točenie na hrnčiarskom kruhu. Engobovanie, glazovanie, tvorba plátovej keramiky s posunom do reliéfneho obrazu, úžitkového predmetu.
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Celkový rozpočet:
26 100,00 €
Výška podpory:
20 000,00 €