Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Naše Kysuce 2022

Krátky opis
Fotoseminár pre neprofesionálnych fotografov, ktorý bude realizovaný v priebehu 2 dní počas 2 týždňov. 1 seminár je zameraný na získanie teoretických vedomostí, praktických zručností a druhý bude rozborový - zhodnotenie práce fotografov na základe zadanej úlohy.
Fotogaléria
Názov podujatia
Za objektívom - Zátišie vo fotografii

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
13.07.2022 - 27.07.2022

Popis projektu

Fotoseminár Za objektívom – Zátišie vo fotografii

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci chystá pre neprofesionálnych fotografov počas prázdnin dvojdňový seminár „Za objektívom - Zátišie vo fotografii“ pod vedením Vlada Baču zo Žiliny. Seminár sa bude konať v rozsahu 2 týždňov v Kysuckej knižnici v Čadci. Prvý, 13. 7. 2022 bude zameraný nielen na teoretickú časť, ale aj praktické ukážky – zhotovenie zátišia, práca so svetlom, nastavenie vlastného fotoaparátu, kompozícia zátišia. Účastníci dostanú od lektora zadanie práce a na jej splnenie budú mať 2 týždne. Po nich bude nasledovať 2. časť  - rozborový seminár, ktorý sa uskutoční 27. 7. 2022. Počas neho bude lektor hodnotiť nafotené fotografie. Na základe spätnej väzby budú vedieť fotografi, či postupovali pri fotení správne. Dozvedia sa, ktoré fotografie sa vydarili,  čo by mali ináč urobiť... Všetky informácie, ktoré účastníci podujatia získajú, budú môcť využiť aj v iných typoch fotografií, napr. v portréte.  Výstupom bude výstava fotografií účastníkov seminára. Podujatie  v rámci vzdelávacieho projektu Naše Kysuce 2022 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom podujatia. Organizuje ho Kysucké kultúrne stredisko v Čadci v spolupráci s Kysuckou knižnicou v Čadci, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Tvorbu lektora si môžete pozrieť: http://www.vladobaca.sk/"> style="font-size:12.0pt;line-height:107%;font-family:" times="" new="" roman",serif"="">www.vladobaca.sk. Na seminár je možné prihlásiť sa do 10. 7. 2022 prostredníctvom formulára: http://www.vladobaca.sk/"> style="font-size:12.0pt; line-height:107%;font-family:" times="" new="" roman",serif"="">http://www.vladobaca.sk/"> style="font-size:12.0pt;line-height:107%;font-family:" times="" new="" roman",serif"="">. Vstupné je 10 €/osoba/2 semináre.

Názov prímateľa
Kysucké kultúrne stredisko v Čadci

Celkový rozpočet:
9 600,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €