Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárne večery v Artfore 2022

Krátky opis
Je to horor, psycho, romantika, erotika, škvár! Prostriedok na účinky sveta, vesmíru a vôbec pre ľudí sebastredného tretieho milénia. Pozývame vás na autorský večer Lyrika H vo štvrtok 30.6. od 20:00. V priebehu večera od 20:00 uvedieme jeho knižného sprievodcu po albume storočia Ja a knihu Naničhodný poet, od 21:00 nás čaká koncert Lyrika H s Rolandom Kánikom. Večer moderuje Tomáš Straka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Lyrik H v Artfore

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
30.06.2022

Popis projektu
Je to horor, psycho, romantika, erotika, škvár! Prostriedok na účinky sveta, vesmíru a vôbec pre ľudí sebastredného tretieho milénia.
Pozývame vás na autorský večer Lyrika H vo štvrtok 30.6. od 20:00. V priebehu večera od 20:00 uvedieme jeho knižného sprievodcu po albume storočia Ja a knihu Naničhodný poet, od 21:00 nás čaká koncert Lyrika H s Rolandom Kánikom.
Večer moderuje Tomáš Straka.
Dva roky po Lyrikovom sólovom albume JA prichádza aj knižný Sprievodca po albume storočia. Obsahuje texty, množstvo fotografií a „pokecy" k jednotlivým trekom, celkovému konceptu a tiež USB kartu s tuctom skladieb a poltuctom remixov od dôležitých mien slovenskej elektronickej scény. Takto môžete čítať o tom, čo počujete. Že ide skutočne o album storočia možno nezistíte hneď. Postupne sa však mnohé začne rozjasňovať. Napokon si možno aj vy začnete naplno vychutnávať, predtým možno len tušené, nuansy a detaily diela, ktoré ak niečím trpí, tak jedine bohatým vnútorným životom autora.
Ubehlo 25 rokov, odkedy Lyrik H vydal s prievidzskou kapelou JSS album Kompromis. Spoluzakladateľ projektov Zlokot a Modré hory však svoj prvý sólo albumu s názvom Ja, produkovaný progresívnym seniorom Danom Handraburom, vydal až na svoje 40-te narodeniny. Ako bonus pribudlo aj EP Sladkých 16 obeatované talentovaným tínedžerom Hugom Hauskrechtom.
Lyrik H proprosil Rolanda Kánika, aby spolu nacvičili hutný koncertný program a tak sa aj stalo. Sú pripravení vám ho predviesť naživo. Očakávať môžete umčo, hip-hop, elektro, rýmy, flowy a najmä energiu prúdiacu cez prierez Lyrikovej doterajšej tvorby s dôrazom na
najnovšie počiny a možno nečakané, live úpravy viacerých trekov.
Vstup na debatu je voľný, vstupenka na koncert 10€.
Podujatie v rámci cyklu Literárne večery v Artfore z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 
Názov prímateľa
Artforum Košice s.r.o.

Celkový rozpočet:
5 266,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €