Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SOBOTSKÝ JAZZTIVAL - 5. ročník

Krátky opis
Prvým koncertom v rámci 5. ročníka Sobotského Jazztivalu bude v piatok, 30. 6. o 20.00 hod. koncert mladej hudobnej formácie Lenka Gálisová Quartet, ktorá od svojho vzniku v roku 2020 žne jeden úspech za druhým. Na prehliadke Nové tváre slovenského jazzu vlani získali cenu Objav roka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Lenka Gálisová Quartet

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
30.06.2022

Popis projektu

Prvým koncertom v rámci 5. ročníka Sobotského Jazztivalu bude v piatok, 30. 6. o 20.00 hod. koncert mladej hudobnej formácie Lenka Gálisová Quartet, ktorá od svojho vzniku v roku 2020 žne jeden úspech za druhým. Na prehliadke Nové tváre slovenského jazzu vlani získali cenu Objav roka. Tešíme sa na zaručene skvelý hudobný zážitok znásobený príjemnou atmosférou Nádvoria Čierny orol. Vstupné:5€, predaj vstupeniek v TIC, na http://www.kulturars.sk/"> style="font-family: " times="" new="" roman",="" "serif";="" font-size:="" 14px;"="">www.kulturars.sk a priamo na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Traja skvelí hudobníci: Juraj Janík/klavír, Enea Bari/kontrabas a Martin Kukučka/bicie nástroje, formujúci jazzovú scénu v Nitre, oslovili speváčku Lenku Gálisovú a začala sa jedna úžasná spolupráca. Neskôr vznikol spontánny nápad založiť kvartet. Počas svojho zatiaľ krátkeho pôsobenia odohrala formácia viacero koncertov a podujatí na Slovensku. V roku 2021 sa kapela Lenka Gálisová Quartet zúčastnila 34. ročníka súťažnej prehliadky Nové tváre slovenského jazzu, na ktorej sa jej podarilo získať cenu Objav roka. Úspech zožali aj jednotliví hráči - Lenka Gálisová (cena za presvedčivý vokálny výkon) a Martin Kukučka (cena za zrelý interpretačný výkon). V rámci prehliadky dostali možnosť zahrať si na festivale OneDayJazz Fest. O rok neskôr sa dostali do finále súťaže JazzStartUp, odkiaľ si odniesli cenu Live performance a cenu Beyerdynamic. Vďaka tejto súťaži sa zoskupeniu otvorila cesta koncertovania na popredných slovenských jazzových festivaloch (PetJazz Festival, Trnavský Jazzyk, SobotskýJazztival, Mikulášsky Jazzový Festival Medzinárodný Jazzový Festival v Košiciach).

SOBOTSKÝ JAZZTIVAL  tohto roku oslávi 5. výročie veľkolepejším obsadením. Okrem mladého objavu v podobe Lenky Gálisovej a jej kapely sa v programe objaví meno barda slovenskej jazzovej scény Petra Lipu s najnovším projektom Večerný hosť, ktorý obsahuje 16 zhudobnených básní M. Rúfusa. Zavíta k nám aj spevák a herec Milo Kráľ s kapelou, so skladbami upravenými do jazzovo-rockovej podoby, ktoré boli pôvodne použité v mnohých divadelných predstaveniach. Medzinárodnú úroveň zaručí prvá profesionálna big band kapela z Budapešti Budapest jazz orchestra. V ich krásnej poéme Dunaj odznie hudba od swingu až po súčasné formy jazzu. Zážitok z hudby posilní aj film, ktorý je paralelne premietaný.

Program bude príťažlivý pre každého vnímavého diváka, ktorý vyhľadáva kvalitnú hudbu a živý kontakt s umením. Zážitok z hudby zakaždým znásobuje iný druh umenia: poézia, divadlo i film. 

Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Celkový rozpočet:
2 800,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €