Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Le nuove musiche - Poklady raného baroka

Krátky opis
Jedinečný koncert súboru Le nuove musiche, na ktorom zaznejú zhudobnené sonety Francesca Petrarcu a ďalších básnikov. Skladbyzaspieva vynikajúca sopranistka Hilda Gulyás a sprevádzať ju budú traja hudobníci na dobových nástrojoch ako viola da gamba, baroková harfa či lutna, zvaná aj chitarrone.
Fotogaléria
Názov podujatia
Le nuove musiche - Sonetti e lamenti

Miesto konania / kraj
Spišská Nová Ves / Spišská Nová Ves

Termín konania
02.07.2022

Popis projektu

Jedinečný koncert súboru Le nuove musiche, na ktorom zaznejú zhudobnené sonety Francesca Petrarcu a ďalších básnikov. Skladby zaspieva vynikajúca sopranistka Hilda Gulyás a sprevádzať ju budú traja hudobníci na dobových nástrojoch ako viola da gamba, baroková harfa či lutna, zvaná aj chitarrone.


Koncerty sa uskutočnia:

1.7.2022 o 17:00 v Slovanskom múzeu A.S.Puškina

2.7.2022 o 18:00 na Radnici v Spišskej Novej Vsi

Poéziu na koncerte v Brodzanoch prednesie herec SND Štefan Bučko.

Názov prímateľa
"Človek a Umenie"

Celkový rozpočet:
4 430,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €