Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé a vzdelávacie podujatia 3

Krátky opis
Pokračovanie cyklu tvorivých dielní tradičných remesiel pre širokú verejnosť. Počas siedmich nedeľných popoludní budú návštevníkom prezentované tradičné postupy prác deviatich remesiel. Podujatia budú realizované v takmer autentickom prostredí expozície ľudovej architektúry a bývania.
Fotogaléria
Názov podujatia
Oživené remeslá

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
03.07.2022 - 28.08.2022

Popis projektu

Po májovom úvodnom tohtoročnom podujatí pokračuje cyklus tvorivých dielní tradičných remesiel pre širokú verejnosť počas letných mesiacov. Sedem nedeľných popoludní bude venovaných prezentácii deviatich remesiel. V takmer autentickom prostredí expozície ľudovej architektúry a bývania sa postupne predstavia aktívni remeselníci z regiónu. Tkáčstvo a plstenie predstaví Ľubica Talarovičová zo Sniny, paličkovanú čipku Andrea Kanoczová z Humenného, kováčstvo a podkúvanie koní Štefan Barančík z Kamenice nad Cirochou, hrnčiarstvo Jaroslav Lechan z Topole, korytárstvo Milan Karľa zo Sniny, umelecké rezbárstvo Matúš Krajník z Kamenice nad Cirochou, tokárstvo Ján Fedič z Topoľovky a podmaľbu na sklo Jana Michalková z Jasenova.

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
10 160,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €