Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ATELIER XIII - program na rok 2022

Krátky opis
V piatok 24. 6. 2022 od 19:00 do 21:00 vás radi privítame na otvorení výstavy diel Mateja Maturkaniča s názvom Hide and Speak.
Fotogaléria
Názov podujatia
Matej Maturkanič ★ Hide and Speak

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
24.06.2022 - 26.08.2022

Popis projektu

EXHIBITOR ~ Matej Maturkanič
EXHIBITION ~ Hide and Speak
CURATOR OF THE EXHIBITION ~ Miroslava Urbanová
MUSIC FOR THE EXHIBITION ~ https://soundcloud.com/dephzac?fbclid=IwAR3uTVYgZe3ityQqKRrIztROMZfWpfBmuGl0yDuxFRi5iAKpw2-Lm2tbgFM" target="_blank" rel="noopener" style="border: 0px; margin: 0px; outline: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; transition: all 0.2s ease 0s;">Dephzac

Od 24. júna do 26. augusta 2022 v ATELIERi XIII

Matej Maturkanič experimentuje s formálnymi a výrazovými možnosťami maľby ako plošného média. Na povrch plátna vkladá a vrství na prvý pohľad nesúrodé dimenzie: štruktúry, miesta a (medzi) priestory, ale aj seba samého ako autorský subjekt s koreňmi v subkultúre. Dôležitým východiskom jeho rozmýšľania je street art, jeho jednoduché princípy a rozpoznateľná vizualita. Občas ho využíva priamočiaro a bezprostredne, ako pri opakujúcom sa motíve „vytagovaného“ znaku autoportrétu. Čoraz viac mu však začína slúžiť už iba ako odrazový mostík pre skúmanie odlišných kvalít maľby. Sústredí sa na sprostredkovanie komprimovaného zážitku z chaosu mraveniska veľkomesta, jeho špiny, retuší a kódovaných jazykov zanechaných rôznymi sociálnymi skupinami na jeho povrchu.

Autorka textu: Miroslava Urbanová

Názov prímateľa
DASH MEDIA, s.r.o.

Celkový rozpočet:
19 059,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €