Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

1+1

Krátky opis
Júnové podujatie z cyklu besied 1+1 bude o cestovaní, exotických krajinách a dobrodružných zážitkoch. Pozvanie do Verejnej knižnice Jána Bocatia prijali dvaja mladí cestovatelia – Peter Hliničan, ktorý stojí za známym cestovateľským portálom Travelistan a Veronika Bednárová.
Fotogaléria
Názov podujatia
1+1 = Peter Hliničan a Veronika Bednárová

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
30.06.2022

Popis projektu

Júnové podujatie z cyklu besied 1+1 bude o cestovaní, exotických krajinách a dobrodružných zážitkoch. Pozvanie do Verejnej knižnice Jána Bocatia prijali dvaja mladí cestovatelia – Peter Hliničan, ktorý stojí za známym cestovateľským portálom Travelistan a Veronika Bednárová. Na stretnutie s nimi sa môžete tešiť vo štvrtok 30. júna 2022 o 17:00 v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej ul. 5. Príďte si vypočuť ich zaujímavé rozprávanie, doplnené o fotoprezentáciu, a nechajte sa inšpirovať pri plánovaní svojich prázdninových ciest. Večerom bude hudobne sprevádzať Monika Haško Jeňová.

Záujemcovia, ktorí sa podujatia nebudú môcť zúčastniť osobne, si ho môžu pozrieť online na našej https://www.facebook.com/vkjbkosice/" style="transition-property: color, background-color, border-color; transition-duration: 0.2s; transition-timing-function: linear; color: rgb(14, 0, 99);">facebookovej stránke.

Tešíme sa na vás.

Peter Hliničan je slovenský cestovateľ, tlmočník, prekladateľ a spolutvorca cestovateľského portálu Travelistan.sk, ktorý sa venuje popularizácii cestovania na Slovensku. Zúčastnil sa viacerých slovenských expedícii do netradičných destinácií akými sú Kongo, Afganistan, Irak či pokus o prechod cez zamrznuté Beringovo more z ruskej Čukotky na americkú Aljašku.

Veronika Bednárová  je slovenská grafička, dizajnérka, ilustrátorka a cestovateľka, ktorá strávila posledných 10 rokov prevažne na cestách a navštívila popri tom viac ako 70 krajín sveta. Dlhodobo pracuje ako turistická sprievodkyňa pre exotické destinácie, kde sa špecializuje hlavne na destinácie juhovýchodnej Ázie a Južnej Ameriky. Taktiež sa venuje cestovateľským premietaniam v ktorých prináša do cestovania ženský pohľad. Je externým spolupracovníkom portálu Travelistan.sk.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


https://www.facebook.com/vkjbkosice/" alt="" width="256" height="80" srcset="https://www.facebook.com/vkjbkosice/" 200w, https://www.facebook.com/vkjbkosice/" 256w" sizes="(max-width: 256px) 100vw, 256px" style="border-style: none; vertical-align: top; max-width: 100%; height: auto;">

Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
3 390,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €