Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé a vzdelávacie podujatia 3

Krátky opis
„Zaži históriu“- názov cyklu zážitkového vzdelávania v kaštieli v Humennom so zameraním na žiakov a študentov ZŠ a SŠ. V rámci interaktívnej prehliadky dobového interiéru renesančného kaštieľa budú môcť zažiť ukážku každodenného života šľachtického páru žijúceho na typickom šľachtickom dvore 19. storočia (stolovanie, odievanie, hry a pod.) v súčinnosti s účastníkmi aktivity.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zaži Históriu

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
13.06.2022 - 27.06.2022

Popis projektu

Zaži históriu je cyklus tematického sprevádzania v umelecko-historickej expozícií v dňoch 13.06, 20.06., 27.06.2022. Zážitkové sprevádzanie je určené pre deti ZŠ a SŠ. Návštevníci môžu nahliadnuť za múry kaštieľa, ako kedysi žili príslušníci najvyšších spoločenských vrstiev. Cieľom tematickej prehliadky je návštevníkom priblížiť ako mala šľachta v minulosti zariadené svoje sídla, čo sa dostávalo v kaštieľoch na stôl, ako sa hodovalo a ako aristokracia trávila voľný čas. Súčasťou prehliadky je aj krátka divadelná scénka v priestoroch umelecko-historickej expozícií. O krátku ukážku každodenného života šľachtického páru sa postará dvojica amatérskych hercov v dobových kostýmoch. Zároveň sa budú môcť návštevníci zúčastniť rôznych zábavno-edukačných aktivít v jedinečnom prostredí múzea.  

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
10 160,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €