Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Akvizícia kolekcie diel Karola Ondreičku

Krátky opis
Kolekcia 11 grafických listov bibliofilského vydania knihy Miroslav Válek – Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať, rozšírila a doplnila zbierkový fond Tatranskej galérie o tvorbu významného predstaviteľa grafickej školy prof. Albína Brunovského, ktorého diela má Tatranská galéria zastúpené v zbierkach. Jedná sa o kolekciu 11 kovorytín (čiarkový farebný lept) o rozmere 34 x 22 cm, podkladový papier má rozmer 40,5 x 27,5 cm a zarámované dielo má rozmer 61,5 x 43 cm.
Fotogaléria
Názov podujatia
Akvizícia kolekcie diel Karola Ondreičku

Miesto konania / kraj
Poprad / Poprad

Termín konania
03.07.2017 - 29.12.2017

Popis projektu

Akademický maliar Karol Ondreička bol členom Spolku slovenských výtvarníkov, členom Slovenského spolku exlibristov a členom skupiny grafikov G-BOD. Žil a tvoril v Bratislave.

Tatranská galéria nákupom kolekcie 11 kovorytín doplnila grafickú tvorbu slovenskej grafickej školy 20. storočia.

Kolekcia 11 ilustrácií knihy Miroslav Válek – Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať bola jeho diplomovou prácou. V roku 1974 mu za spomínanú diplomovú prácu bola udelená cena Matice slovenskej. 

Celá kolekcia 11 grafík sa nenachádza v žiadnom zbierkovom fonde slovenských galérií, ide tak o jedinečnú akvizíciu tohto autora, ktorá obohatí jeho zastúpenie v slovenských zbierkach.

Názov prímateľa
Tatranská galéria v Poprade

Celkový rozpočet:
5 000,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €