Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kontakt 2022

Krátky opis
KONTAKT 2022 je krajská postupová súťaž a prehliadka autorskej populárnej hudby Trenčianskeho kraja, ktorá sa uskutoční 11. júna 2022 na Ihrisku pod farou v Bojniciach.
Fotogaléria
Názov podujatia
KONTAKT 2022 - krajská postupová súťaž a prehliadka autorskej populárnej hudby

Miesto konania / kraj
Bojnice / Prievidza

Termín konania
11.06.2022

Popis projektu
KONTAKT 2022 je krajská postupová súťaž a prehliadka autorskej populárnej hudby Trenčianskeho kraja, ktorá sa uskutoční 11. júna 2022 na Ihrisku pod farou v Bojniciach.
Organizátorom je Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi a hlavným partnerom
Fond na podporu umenia.
Kontakt je celoštátna postupová súťaž a prehliadka neprofesionálnych hudobných skupín a sólistov populárnej hudby. Súťaž je vrcholným podujatím svojho druhu na Slovensku a s niekoľkými prerušeniami sa koná od roku 1994, najprv pod názvom Country Rodeo (1994-1995), od roku 1996 pod názvom Strunobranie (s výnimkou rokov 1999-2009, keď niesla názov Strunobranie / Folkfórum) a od roku 2022 je súťaž známa ako Kontakt. Predchodcom Kontaktu bola Celoslovenská súťažná prehliadka trampskej, folkovej a country hudby pod názvom Zaprášenými cestami sem k nám… (1982-1991).
Kontakt dáva priestor talentovaným hudobníkom (vokalistom a inštrumentalistom), ktorí sa môžu prezentovať v rôznych hudobných žánroch populárnej hudby. Hlavným cieľom súťaže je podporovať a rozvíjať umeleckú a koncertnú činnosť kapiel a sólistov, ich autorskú inštrumentálnu ako aj textovú tvorbu v slovenskom jazyku a taktiež zvyšovať ich hudobnú a interpretačnú úroveň.
PROGRAM:
Súťažné vystúpenia hudobných skupín a jednotlivcov
Vystúpenie hosťa prehliadky:
Chiki liki tu-a
Moderuje: Michaela Vrábová
Prihlasovanie účastníkov súťaže tu, v časti „Chcem sa prihlásiť“:
https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/sutaz-kontakt/?fbclid=IwAR1CkUxeWpM4YrxAiNKb_AeV5et3SKKHYf4B-i2mqlWF6t9s--LMjvVWPiM" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/sutaz-kontakt/?fbclid=IwAR1CkUxeWpM4YrxAiNKb_AeV5et3SKKHYf4B-i2mqlWF6t9s--LMjvVWPiM" class="cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql o9v6fnle" style="overflow-wrap: break-word; margin: 0.5em 0px 0px; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;="" animation-name:="" none="" !important;="" transition-property:="" !important;"="">Vstupné: 5 € - predpredaj cez https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/sutaz-kontakt/?fbclid=IwAR1CkUxeWpM4YrxAiNKb_AeV5et3SKKHYf4B-i2mqlWF6t9s--LMjvVWPiM" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">tootoot.fm
8 € na mieste
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia fpu.sk
Názov prímateľa
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Celkový rozpočet:
2 710,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €