Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FEDIM 2022

Krátky opis
7. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla mladých
Fotogaléria
Názov podujatia
FEDIM 2022

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
03.06.2022 - 05.06.2022

Popis projektu

Celoštátna postupová súťaž a prehliadka neprofesionálneho divadla mladých FEDIM je vrcholným podujatím svojho druhu na Slovensku. Je určená mládeži od 15 do 26 rokov. FEDIM – FEstival DIvadla Mladých sa koná od roku 2014 v Tisovci. Cieľom súťaže je podpora, rozvoj zručností, umelecko-odborný rast, prezentovanie a konfrontácia umeleckej úrovne a výsledkov činnosti mládežníckych divadelných súborov. Víťazný kolektív alebo jednotlivec je každoročne navrhnutý na účinkovanie na najstaršom festivale neprofesionálneho divadla v Európe – na Scénickej žatve.

Súčasťou divadelného festivalu sú rozborové semináre a workshopy pre účastníkov, FEDIM Klub a sprievodné výstavy: Storočie divadla a FEDIM vo fotografii (Divadlo vo fotografii - Fotografia v divadle v rámci projektu Neskrývaj, čo doma máš 2021).

Vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum Bratislava, hlavným organizátorom Gemersko-malohontské osvetové stredisko, kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja. 

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
12 500,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €