Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mikrosvety

Krátky opis
Participatívny projekt „Mikrosvety“ je súčasťou prebiehajúceho výskumu autoriek – Jazmíny Piktorovej a Sabiny Bočkovej – na poli tanečnej tvorby (nielen) pre detských divákov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Verejné uvedenie projektu „Mikrosvety“

Miesto konania / kraj
Pezinok / Pezinok

Termín konania
25.05.2022 - 27.05.2022

Popis projektu

Srdečne vás pozývame dňa 27. 5. 2022 do SNG Schaubmarov mlyn v Pezinku na verejné uvedenie participatívneho projektu „Mikrosvety“, ktoré je súčasťou prebiehajúceho výskumu autoriek – Jazmíny Piktorovej a Sabiny Bočkovej – na poli tanečnej tvorby (nielen) pre detských divákov. Stredom záujmu výskumu je túžba spoločne s deťmi aj dospelými preskúmavať mikro pohyby nášho tela, rozvíjať fantáziu skrz malé kúzla s drobnými objektami, nechať sa fascinovať svetmi, ktoré nie sú na prvý pohľad vidieť a venovať pozornosť niečomu často nepovšimnutému. V rámci verejného výstupu budeme spoločne objavovať a tvoriť naše „Mikrosvety“.

Tak, ako aj naša Zem je plná svetov vo svetoch, z ktorého každý obsahuje od svojej podstaty unikátny ekosystém plný života, aj deťmi vytvorené svety budú jedinečné a navzájom prepojené. Každá vec, predmet aj človek v nich bude mať svoje miesto a význam a my sa pokúsime deťom priblížiť, čo sa môže s týmito „mikrosvetmi“ a teda aj s nami stať, pokiaľ niečo túto jemnú rovnováhu naruší.

Odporúčaná veková hranica divákov: od 4 do 9 rokov a všetci ďalší, čo sa chcú hrať a objavovať 

Koncept, choreografia, interpretácia: Jazmína Piktorová, Sabina Bočková

Hudba: Václav Kalivoda

Scénografia: Simona Gottierová

Dramaturgia: Mária Danadová

Svetelný dizajn: Jiří Šmirk

Konzultácie kúzelníckych trikov: Aleš Hrdlička

Konzultácie interaktívnej práce s deťmi: Alessandro Lumare, Simona Lobefaro

Koncepčná konzultácia výskumu: Monika Kováčová, Mária Danadová

Produkcia: Wanda Kaprálová & ZDRUHESTRANY

Fotografia: Veronika Brunová 

Partnermi projektu sú: Divadlo Piki Pezinok, SNG Schaubmarov mlyn Pezinok, CNK Záhrada Banská Bystrica, REZI.DANCE v lese Komařice, Centrum choreografického rozvoje SE.S. TA a Divadlo Drak Hradec Králové.

 

Projekt vzniká v koprodukcii s Divadlom Piki Pezinok a Studio ALTA v Prahe.

 

Naštudovanie tanečného predstavenia podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

 

Projekt je realizovaný za finančnej podpory Ministerstva kultúry ČR, Štatutárneho mesta Brno a Magistrátu hlavného mesta Prahy.

Názov prímateľa
Jazmína Piktorová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 184,00 €