Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XI. sezóna Multimediálneho priestoru pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Srdečne pozývame na koncert na Pažite, Salaš Podhradie, pod Topoľčianským hradom, nový sezónny priestor Nástupišťa 1-12 DIS IS MARKÉTA 4.júna 2022
Fotogaléria
Názov podujatia
koncert: DIS IS MARKÉTA

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
04.06.2022

Popis projektu
Temperamentný spev, multižánrové aranžmány inšpirované folklórom, world music a súčasnou hudbou. DIS IS MARKĒTA spája vo svojich piesňach vplyvy klasického, experimentálneho a folklórneho pozadia muzikantov. Výsledkom je pestrá paleta zvuku – od autentickej sugestívnej piesne, cez silné ľudové nápevy v rôznych zvukových obmenách a náladách až po netradičné hudobné kompozície. Kapela na konci apríla vydala svoje debutové EP “hrajžemi”, z ktorého piesne zaznejú aj na našom koncerte.
DIS IS MARKĒTA zahrá v zložení
Martina Kertészová (spev)
Martina Janegová (klavír)
Lukáš Bujdák (gitara)
Roman Stražanec (violončelo)
Matej Borovský (bicie).
Koncert sa uskutoční v rámci celoročných aktivít OZ Nástupište, ktoré podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia ako hlavný partner.
Visual Matej Lacko
Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
41 200,00 €

Výška podpory:
37 000,00 €