Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Návraty ku koreňom, 2. ročník

Krátky opis
Témou druhej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude „Tradičná slovenská modrotlač“. Pod vedením lektora Mgr. art. Petra Trnku sa dozvieme o tejto technike viac a aj si ju prakticky vyskúšame v sobotu, 21. 5., v čase od 9.00 – 12.00 hod. v Dome kultúry. Poplatok 5€ / platba na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tradičná slovenská modrotlač

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
21.05.2022

Popis projektu

Témou druhej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude „Tradičná slovenská modrotlač“. Pod vedením lektora Mgr. art.  Petra Trnku sa dozvieme o tejto technike viac a aj si ju prakticky vyskúšame v sobotu, 21. 5., v čase od 9.00 – 12.00 hod. v Dome kultúry. Poplatok 5€ / platba na mieste. 

Modrotlač je indigom farbená bavlnená látka s tlačenými vzormi. Negatívne vzorovanie sa docieľuje tzv. rezervou – zamedzením farbenia látky v mieste vzoru. Na podobnom princípe je založené aj batikovanie. Na workshope sa dozviete  viac aj o vzniku a historickom vývoji 400 rokov nezmenenej techniky.  Vyskúšate  si tradičnú ručnú modrotlač, nakombinujete vzory a ornamenty podľa vlastných predstáv a dáte to na plátno. Peter Trnka pokračuje v rodinnej tradícii výroby modrotlače už ako piata generácia. V Ivanke pri Dunaji si postavil vlastnú dielňu, v ktorej od roku 2010 experimentuje s technologickými postupmi a novými vzormi.

Na tvorivú dielňu je potrebné vopred sa nahlásiť, nakoľko počet účastníkov je limitovaný. Materiál a malé občerstvenie je v cene. Priamo na mieste získate návod s postupom a odkazmi na dôležité stránky. Kontakt: 0908 805076, ozoxymoron@post.sk

 

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Názov prímateľa
Občianske združenie OXYMORON

Celkový rozpočet:
4 350,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €