Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poetry Jam

Krátky opis
Poetry Jam je platformou na prezentáciu recitátorov, autorov, hudobníkov a spevákov. Cieľom našich stretnutí s poéziou je navnadiť mladú generáciu čitateľov knižnice pre objavenie žánru ako je prednášaná či spievaná poézia (medzi nimi menej preferovaný žáner), a taktiež propagovať lokálnych autorov, interpretov, dať im možnosť prezentovať ich tvorbu, kreativitu a umelecký rast.
Fotogaléria
Názov podujatia
Poetry Jam

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
26.05.2022

Popis projektu

Poetry Jam je platformou na prezentáciu recitátorov, autorov, hudobníkov a spevákov. Cieľom našich stretnutí s poéziou je navnadiť mladú generáciu čitateľov knižnice pre objavenie žánru ako je prednášaná či spievaná poézia (medzi nimi menej preferovaný žáner), a taktiež propagovať lokálnych autorov, interpretov, dať im možnosť prezentovať ich tvorbu, kreativitu a umelecký rast. Podujatie  stojí  na troch základných pilieroch. Ide o recitáciu či čítanie poetických textov, spievanie šansónových melódií za sprievodu hudobníkov, no a v závere stretnutia  krátka diskusia s pozvaným hosťom, ktorého skúsenosti môžu byť obohatením a inšpiráciou pre široké publikum.

Májové Poetry Jam bude venované deťom a mládeži, čo súvisí s blížiacim sa Medzinárodným dňom detí. Ako hosť prijal pozvanie poet Valentín Šefčík. Široká verejnosť je pozvaná do areálu Kulturparku v Košiciach dňa 26. mája 2022 o 18:30.  

Názov prímateľa
Knižnica pre mládež mesta Košice

Celkový rozpočet:
1 700,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €